Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

Program Społecznik

Karta do głosowania

 1. W głosowaniu mogą wziąć udział mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończyli 16 rok życia.
 2. Głosować można wyłącznie elektronicznie.
 3. Na regionalną inicjatywę obywatelską o zasięgu powiatowym głosować może jedynie mieszkaniec zamieszkujący zgodnie z Kodeksem Cywilnym dany powiat, którego zadanie dotyczy.
 4. Na regionalną inicjatywę obywatelską o zasięgu regionalnym głosować może każdy mieszkaniec zamieszkujący zgodnie z Kodeksem Cywilnym województwo zachodniopomorskie.
 5. Aby głos był ważny, należy wpisać na karcie do głosowania 1 regionalną inicjatywę obywatelską o zasięgu powiatowym i maksymalnie 3 regionalne inicjatywy obywatelskiej o zasięgu regionalnym.
 6. Dla ważności karty do głosowania jest konieczne wpisanie imienia i nazwiska oraz adresu email oraz powiatu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania oraz odznaczeniu oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, oraz oświadczenia potwierdzającego fakt bycia osobą uprawnioną do głosowania w ramach Programu Społecznik na lata 2019-2021.
 7. Aby głos był uznany za ważny należy wejść w link podany w wiadomości wysłanej na podany przez osobę głosującą adres e-mail i potwierdzić go poprzez kliknięcie. Ostatecznym potwierdzeniem oddanego głosu będzie oddzielna wiadomość e-mail.
 8. Głos jest nieważny w następujących przypadkach:
  1. na karcie do głosowania głosujący dokonał wyboru więcej niż jednej inicjatywy o zasięgu powiatowym lub więcej niż trzech o zasięgu regionalnym,
  2. wpisano nieprawidłową nazwę powiatu zamieszkania lub nie wpisano jej wcale,
  3. karta nie została złożona z dochowaniem terminu przeznaczonego na głosowanie,
  4. głosujący nie jest mieszkańcem województwa zachodniopomorskiego lub w chwili oddania głosu nie miał ukończonego 16 roku życia.
 9. Jeśli głosujący mieszkaniec oddał głos na regionalną inicjatywę obywatelską o zasięgu powiatowym lub regionalnym z powiatu lub regionu, którego nie jest mieszkańcem, to głos taki traktuje się jako nieważny w części oddanej niezgodnie z miejscem zamieszkania.

 

 

 

 

Zadania powiatowe (wybierz jedno)

Najpierw wybierz powiat zamieszkania
Brak złożonych wniosków
NR INICJATYWY Nazwa inicjatywy obywatelskiej z krótkim opisem Wybór
3/RIO/SPOŁ/2020 Sołeckie, objazdowe kino plenerowe. Stowarzyszenie "Sercem dla regionu"
Sołeckie, objazdowe kino plenerowe to kulturalna gratka dla mieszkańców powiatu kamieńskiego. Spotkamy się w małych i dużych miejscowościach by wspólnie obejrzeć film na dużym ekranie oraz powspominać na zdjęciach dawne czasy. Będziemy mogli wspólnie budować więzi międzypokoleniowe, sąsiedzkie i sołeckie. Zapraszamy do głosowania na nasz projekt! Będzie objazdowo i Qulturalnie!
4/RIO/SPOŁ/2020 Izolacja fundamentów Kościoła neoromańskiego w Nielepie Stowarzyszenie na rzecz rozwoju sołectw Niemierzyno i Kłodzino Z tradycją w przyszłość
We Parafiach znajdujących się w powiecie świdwińskim będzie przekazana informacja o inicjatywie mieszkańców Nielepu, polegającej na zabezpieczeniu obiektu sakralnego jakim jest neoromański Kościół, aby przyszłe pokolenia miały możliwość poznać , dotknąć historię tego miejsca, oraz uczestniczyć w obrzędach katolickich jak i ludowych. Prośba o oddanie głosu na naszą inicjatywę będzie podana na portalach społecznościowych stronach BIP urzędu, zebraniach..
6/RIO/SPOŁ/2020 Dziwnowska Liga Biegowa Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Bałtyk
Szanowni Państwo, serdecznie prosimy o Państwa głosy na powiatową inicjatywę. Projekt Dziwnowska Liga Biegowa ma na celu uświadomienie młodzieży oraz osobą dorosłym roli sportu i ruchu w codziennym życiu oraz jego wpływ na zdrowie i kondycję fizyczną. Będziecie mogli wziąć udział w pięciu imprezach biegowych o różnym stopniu trudności, a zwieńczeniem Waszego wysiłku fizycznego będzie wspólny piknik integracyjny.
8/RIO/SPOŁ/2020 Łączymy Pokolenia. Stowarzyszenie na Recz Osób ze Spektrum Autyzmu AVATAR
Zapraszamy do oddania głosu na Inicjatywę na rzecz dostępności terapii i socjalizacji dla dzieci z niepełnosprawnością zaburzenia ze spektrum autyzmu i ich rodzin oraz dla osób starszych. Organizowana przez Stowarzyszenie na Recz Osób ze Spektrum Autyzmu AVATAR z Gryfic. Zapraszamy na otwarte warsztaty dla rodzin ze spektrum autyzmu i osoby starsze.
16/RIO/SPOŁ/2020 "OSP Broczyno uczy udzielać pierwszej pomocy" Ochotnicza Straż Pożarna w Broczynie
W ramach realizacji projektu OSP Broczyno planuje przeprowadzić cykl praktycznych pokazów w zakresie udzielania pierwszej pomocy dla mieszkańców powiatu drawskiego. Dla osób, które wezmą czynny udział w ćwiczeniach, planujemy rozdać 100 apteczek. Szkolenia przeprowadzać będzie 4 wykwalifikowanych strażaków. Do pokazów i ćwiczeń użyjemy fantoma do ćwiczeń, zestaw do pozoracji ran oraz AED ćwiczebne. Zakupimy profesjonalny defibrylator AED dla OSP Broczyno.
19/RIO/SPOŁ/2020 "EKOTIME" Sławoborski "Klub Morsów"
"EKOTIME"- To cykl 4 spotkań edukacyjno- informacyjnych zorganizowanych dla mieszkańców gminy Rąbino i Sławoborze mający na celu uświadomienie społeczności lokalnej jak ważne jest być eko i co można zrobić aby pozytywnie wpływać na środowisko naturalne w trakcie codziennych czynności życiowych. Materiały informacyjne dla wszystkich uczestników, nowoczesny przekaz multimedialny, wyspecjalizowani fachowcy.
21/RIO/SPOŁ/2020 SPOTKANIE Z FOLKLOREM W GMINIE KOZIELICE FUNDACJA POKOLENIA TETYŃ 62
Spotkania z Folklorem w Gminie Kozielice to świetna darmowa zabawa, która skupia nie tylko dzieci i młodzież, ale również osoby starsze. Każdy nowy dzień to występy taneczne i śpiewacze zespołów, różne warsztaty, więc nie czekaj i przekonaj się sam.
24/RIO/SPOŁ/2020 Prewencja na start - bezpieczny powiat Białogard Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Fizycznej i Bezpieczeństwa Pożarowego Ronin
Prewencja na start, to powiatowy program poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu Białogardzkiego. Obejmie on rozbudowę systemu lokalizacji GPS jednostek włączonych do systemu czadzik, rozbudowę systemu poprzez niezbędny zakup sprzętu, szkolenia pierwszej pomocy dla mieszkańców oraz sprawdzenie szczelności przewodów kominowych na terenie całego powiatu. Mottem programu jest zapobiegać a nie działać w momencie wystąpienia zagrożenia.
26/RIO/SPOŁ/2020 GraffitiJam Uczniowski Klub Sportowy "Akademia Piłkarska"
GraffitiJam - projekt, który udowadnia, że młodzi ludzie potrafią zaangażować się społecznie, rozwijać swoje pasje i umiejętności w poszanowaniu zasad estetyki i bezpieczeństwa. W ramach projektu chcemy zakupić i zamontować stację naprawczą przy skateplazie, przeprowadzić warsztaty graffiti i wzbogacić wizerunek miejsca, miasta, regionu, nauczyć młodych sztuki wyrażania siebie i zasad dbania o dobro wspólne.Połączenie aktywności fizycznej i artystycznej
32/RIO/SPOŁ/2020 Rozwój honorowego krwiodawstwa i wolontariatu na terenie powiatu łobeskiego Stowarzyszenie Promocji Zdrowia i Kultury" Kropla Życia"
Bardzo prosimy o głos abyśmy mogli pozyskiwać coraz więcej honorowych krwiodawców i zapełnić zapasy w banku krwi , krew jest potrzebna w każdym szpitalu i nie wiesz kiedy ty jej nie będziesz potrzebował, Nasze działania to promocja honorowego krwiodawstwa i bardzo prosimy o Twój bardzo ważny głos.
42/RIO/SPOŁ/2020 Ogólnopolski Turniej Tańca Ulicznego ,,Koszalińskie Joł" Klub Sportowy King Dance
Ogólnopolski Turniej Tańca Ulicznego ,,Koszalińskie Joł" to prestiżowe wydarzenie taneczne w którym wezmą udział tancerze z całej Polski. Oprócz mistrzowskiego tańca przedsięwzięcie stworzy możliwość prezentacji lokalnych artystów muzyki i kultury hip- hop. Naszą misją jest pokazanie młodym mieszkańcom miasta, że warto jest mieć pasję, która z czasem może stać się sposobem na życie.
49/RIO/SPOŁ/2020 ,,Cementowy twór" - warsztaty i konkurs tworzenia cementowych dekoracji w Płoszkowie Koło Gospodyń Wiejskich Jarzębina w Płoszkowie
,,Cementowy twór" warsztaty i konkurs tworzenia cementowych dekoracji w Płoszkowie- daj się ponieść kulturze i sztuce. Miej swój wkład w tworzeniu miejsc przyjaznych mieszkańcom, miejsc nietuzinkowych spotkań edukacyjnych. Powiatowy konkurs tworzenia cementowych dekoracji, połączony z warsztatami "ceramiki" cementowej, stwarza możliwość zaprezentowania talentów manualnych i dorobku twórczego mieszkańców powiatu.
52/RIO/SPOŁ/2020 Warsztaty plastyczno kreatywne Stowarzyszenie Mama w mieście Koszalin
Projekt zakłada przeprowadzenie warsztatów plastycznych dla dzieci w od 3 do 8 lat. W ramach warsztatów każda grupa przedszkolna otrzyma nagrody w postaci materiałów plastyczno kreatywnych bądz pomocy naukowych. Działanie ma na celu wprowadzenie nowych form kreatywnego organizowania czasu.
53/RIO/SPOŁ/2020 Biblioteka Świadomego Rodzica Stowarzyszenie Mama w mieście Koszalin
Projekt zakłada w ramach "Biblioteki świadomego rodzica" zakup książek, gier i pomocy edukacyjnych dla dzieci o szerokiej tematyce edukacyjnej, poznawczej, toreb oraz gadżetów dla aktywnych uczestników. Stworzymy zestawy, które będą wypożyczane w specjalnie oznaczonych torbach mieszkańcom Koszalina, w tym dzieciom z przedszkoli i szkół. Przeprowadzimy aktywną prezentację zestawów w koszalińskich placówkach w formie warsztatów.
62/RIO/SPOŁ/2020 I Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w piłce nożnej Klub Piłkarski Drawsko Pomorskie
Zachęcamy serdecznie wszystkich sympatyków piłki nożnej do oddania swojego głosu na I Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w piłce nożnej. To będzie niesamowita uczta piłkarska oraz przestrzeń do integracji zawodników i wymiany doświadczeń między klubami. Jeżeli jesteś fanem piłki lub aktywności fizycznej dołącz do nas - GŁOSUJ NA NASZ PROJEKT.
64/RIO/SPOŁ/2020 Rybna Fiesta Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna
Rybna Fiesta - dzisiaj ryby mają głos! Wielowymiarowa impreza promująca to co najlepsze na Pojezierzu Drawskim - wodę i ryby! Lokalne potrawy, warsztaty kulinarne, gry i zabawy kształtujące zachowania proekologiczne u dzieci, młodzieży i osób dorosłych, eko rejsy po jeziorze Trzesiecko, stoiska handlowe, konkursy, muzyka i niesamowita atmosfera tego wydarzenia, to tylko kilka powodów aby podczas Fiesty być z nami!
66/RIO/SPOŁ/2020 Dzieciństwo na placu zabaw Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego
Dzieciństwo na placu zabaw. Inicjatywa wpierająca rozwój emocjonalny, społeczny i ruchowy dzieci z rodzinnego domu dziecka oraz społeczności z terenu Powiatu Szczecineckiego. Utworzenie dwóch placów zabaw w rodzinnych domach dziecka na terenie Powiatu Szczecineckiego.
71/RIO/SPOŁ/2020 Festiwal pomarańczowego Balonika stowarzyszenie Naturalnie Z Pomysłem
Pomarańczowy jest symbolem Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Organizacja obchodów tego dnia w Drawsku Pomorskim to nasze działanie na rzecz osób z niepełnosprawnością i społeczności lokalnej. Ciesz się razem z nami podczas obchodów Festiwalu pomarańczowego Balonika, zabierz z domu coś pomarańczowego na znak tolerancji i akceptacji. Pragniemy poruszyć wasze serca, promować osiągnięcia osób niepełnosprawnych.
72/RIO/SPOŁ/2020 Czas Kobiet - wiejskie kobiety to siła i moc Stowarzyszenie Kuźnia Pomysłów
Regionalny Kongres Kobiet w gminie Darłowo to ważna dla nas Kobiet wiejskich inicjatywa oddolna ! Pragniemy w dalszym ciągu zachęcać kobiety wiejskie do aktywności w każdej sferze życia, wyrównywać ich szanse w realizacji siebie. Liczymy na Wasze głosy!
81/RIO/SPOŁ/2020 MAGNOLIA CUP 2020 - TURNIEJ W GIMNASTYCE ARTYSTYCZNEJ nazwa skrócona: SGA Szczecin, pełna nazwa: Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej Szczecin UKS
Inicjatywa polega na zorganizowaniu turnieju MAGNOLIA CUP 2020 dla trenujących gim. artystyczną dzieci i młodzieży z Powiatu Szczecin, wsparciu doposażenia w stroje sportowe, które uwidocznią trwale i na długi czas przynależność i reprezentację z Pomorza Zachodniego. Dzięki temu wsparciu, będą godnie i z dumą reprezentować region we wszystkich wydarzeniach sportowych, w których będą brały udział dzięki otrzymanemu wsparciu przez co najmniej kilkuletni okres.
91/RIO/SPOŁ/2020 III Jarmark Boleszkowicki Stowarzyszenie Miłośników Kultury
III Jarmark Boleszkowicki to kontynuacja imprezy cyklicznej, podczas której będziesz mieć okazję dobrze zjeść, pobawić się przy dobrej muzyce, wziąć udział w ciekawych konkursach, ale przede wszystkim miło spędzić czas z rodziną i znajomymi. Zagwarantujemy Ci niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych wrażeń.
95/RIO/SPOŁ/2020 W STULECIE BITWY WARSZAWSKIEJ - POWIATOWE ZAWODY STRZELECKIE Uczniowski Klub Sportowy GRAD w Polanowie
W stulecie Bitwy Warszawskiej - Powiatowe Zawody Strzeleckie to projekt promujący strzelectwo sportowe wśród młodzieży i dorosłych. Zapraszamy do Polanowa - strzelaj ku chwale Ojczyzny!
103/RIO/SPOŁ/2020 Spotkajmy się w GeeSie. Odkrywamy dziedzictwo kulturowe. Stowarzyszenie Przyjaciół Ekspozycji Etnograficznej Lamus w Bierzwniku
"Spotkajmy się w GeeSie", to historia lokalnych zakładów pracy, na przykładzie utworzonej w okresie PRL (od 1948 roku) Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska". Zgromadzenie bogatego materiału archiwalnego, pozwoli nam stworzyć ciekawe wydarzenie kulturalne w całości poświęcone lokalnemu dziedzictwu historycznemu. Będzie to cykl spotkań międzypokoleniowych oraz wystawa zdjęć i artefaktów (min. zastawa z logiem GS) w dawnym budynku zarządu GS w Bierzwniku.
104/RIO/SPOŁ/2020 "Plenerowy Festyn Rodzinny - Mama, Tata i Ja" Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy Parafii pw. św. Mikołaja w Wałczu
"Plenerowy Festyn Rodzinny - Mama, Tata i Ja" to inicjatywa skierowana do młodszych i starszych mieszkańców powiatu wałeckiego, ze szczególnym uwzględnieniem osób w trudnej sytuacji życiowej. Inicjatywa odbędzie się w maju w ogrodach przy ul. Papieża Jana XXIII 13. W ramach działań odbędą się konkursy z nagrodami, pomiar ciśnienia, foto budka, rajd rowerowy, dmuchane zamki, malowanie twarzy, bańki mydlane i wiele innych atrakcji dla całej rodziny. Zapraszamy!
106/RIO/SPOŁ/2020 TERAPIA SIMONTONOWSKA jako metoda samopomocy dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin - warsztaty psychologiczne Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Chorobą Nowotworową i Ich Rodzin ZAWSZE Z NADZIEJĄ
Choroba nowotworowa - trzeba mieć siłę, by codziennie stawiać jej czoła. Skąd ją czerpać i jak mądrze wspierać bliskiego? Niezdrowe przekonania mogą zniechęcać do podejmowania leczenia, nawet gdy rokowania są pomyślne. Podczas warsztatów pokażemy Ci metody samopomocowe Carla Simontona, dzięki którym nauczysz się zmniejszać negatywne emocje i poczucie lęku, zmienisz sposób myślenia o chorobie, zmodyfikujesz styl życia, by ograniczyć ryzyko nawrotu nowotworu.
107/RIO/SPOŁ/2020 Koszalin śpiewa z Dziecięcą Akademią Chóralną Stowarzyszenie Pomerania Cantat
Dziecięca Akademia Chóralna Pomerania Cantat jako międzyszkolna sekcja chóralna działa na terenie Miasta Koszalina od 2017 r. Stale się rozwijamy i podejmujemy nowe wyzwania, dbając również o rozwój naszych uczniów i uczennic. Dlatego też planujemy zakup profesjonalnego sprzętu do nagrania utworów wybranych wspólnie z mieszkańcami Koszalina i rozdysponowania materiału lokalnie a następnie nagrywania i archiwizacji występów Dziecięcej Akademii Chóralnej.
109/RIO/SPOŁ/2020 Bądź bezpieczny we własnym domu - to może uratować Twoje życie! Ochotnicza Straż Pożarna
Szanowni Państwo, mieszkańcy powiatu świdwińskiego zapraszamy Was do udziału w szkoleniach, które przeprowadzi Ochotnicza Straż Pożarna w Połczynie-Zdroju pod hasłem "Bądź bezpieczny we własnym domu - to może uratować Twoje życie!" Nauczymy Was i zademonstrujemy w jaki sposób można sobie poradzić, gdy wybuchnie pożar w Waszym lub sąsiada mieszkaniu. Wiedza w tym zakresie zwiększy Wasze bezpieczeństwo a nawet może uratować zdrowie i życie.
113/RIO/SPOŁ/2020 Szkolenie dla przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu świdwińskiego Koło Gospodyń Wiejskich Kołacz w Kołaczu
Koło Gospodyń Wiejskich Kołacz w Kołaczu, proponuje trzydniowe szkolenie mające na celu integrację, wymianę dobrych praktyk między Kołami działającymi w powiecie świdwińskim. Szkolenie przeprowadzone zostanie przez specjalistów z dziedziny Wolontariatu, Mediacji oraz Animacji Społecznej. Dzięki realizacji zdania Koła nasze podniosą swoją wiedzę w w/w zakresie, co wpłynie pozytywnie na każde społeczeństwo lokalne, w którym one działają.
114/RIO/SPOŁ/2020 Z pasji do szycia NOWOWARPIEŃSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
Z pasji do szycia oraz do życia zapraszamy do Nowego Warpna na warsztaty szycia na maszynie z materiałów z odzysku oraz naturalnych, warsztaty malowania na tkaninie. Uszyj i odbierz swoją ekotorbę w naszym Klubie Seniora lub podczas IV Powiatowego Spotkania Senioralnych Wspólnot i Społeczności Lokalnych. Naszym celem jest zminimalizowanie ilości plastiku oraz toreb foliowych w naszym powiecie, a przy okazji chcemy podzielić się naszą pasją do szycia.
120/RIO/SPOŁ/2020 Bezpiecznie Z Pomysłem. Z Pomysłem
Bohater z przypadku ... to może być każdy z nas. Jak reagować w sytuacjach kryzysowych, jak pomóc, gdzie dzwonić ... wiesz jak pomagać? Sprawdź się z nami. Bezpiecznie Z Pomysłem to wydarzenie skierowane dla małych i dużych. Pierwsza pomoc, symulacje zdarzeń drogowych, zasady bezpiecznego poruszania się i udzielania pomocy. To wszystko, w atmosferze rodzinnego pikniku, ma stanowić istotny element podnoszenia świadomości i umiejętności niesienia pomocy.
124/RIO/SPOŁ/2020 Teatr Bez Granic Stowarzyszenie Radość Dzieciom
Teatr Bez Granic- to przedsięwzięcie uczniów Liceum, Szkoły Podstawowej i niepełnosprawnych wychowanków Domu Dziecka w wypracowaniu i wystawieniu sztuki/warsztatów teatralnych dla przedszkolaków z trzech gmin Powiatu Myśliborskiego.
131/RIO/SPOŁ/2020 Ratuj świadomie wykorzystując AED Ochotnicza Straż Pożarna w Popielewie
Inicjatywa "Ratuj świadomie wykorzystując AED" zakłada zakup skrzynki na AED i zamontowanie ogólnodostępnego defibrylatora na remizie OSP. Będzie to pierwszy taki defibrylator w powiecie świdwińskim. Kolejnym aspektem tego projektu jest przeprowadzenie szkolenia z pierwszej pomocy z wykorzystaniem AED. Jest to projekt, który niewątpliwie pozytywnie wpłynie na region, podniesie poziom bezpieczeństwa i sprawi, że każdy będzie mógł nieść pomoc.
133/RIO/SPOŁ/2020 Rekonstrukcja Bitwy pod Granowem z czasów wojny 30-letniej Stowarzyszenie Razem dla Gminy Krzęcin
"Rekonstrukcja Bitwy pod Granowem z czasów wojny 30-letniej" - Grupa rekonstrukcyjna pod dowództwem Ilji Freiberga przypomni Mieszkańcom Powiatu Choszczeńskiego o największym starciu zbrojnym wojny trzydziestoletniej w polu na Pomorzu Zachodnim i w Nowej Marchii. Rekonstrukcji towarzyszyły będą liczne pokazy broni, strojów i obyczajów z XVII wieku. Zadbaj o historię swojego regionu!
138/RIO/SPOŁ/2020 III Powitanie Lata na Rokosowie Stowarzyszenie Przyjaciele Rokosowa Koszalin
Powitanie Lata to trzecia edycja imprezy kierowanej do najmłodszych oraz ich rodzin, w trakcie której uczestnicy mają okazję brać udział w konkurach i międzypokoleniowych zabawach sportowych. Wydarzenie realizowane jest na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Koszalinie przy ul. Jabłoniowej, jest tam parking oraz wjazd dla osób niepełnosprawnych. Wstęp na imprezę jest wolny, wszystkie atrakcje są bezpłatne, zabawa przy dobrej muzyce, a w przerwach pyszne przekąski
143/RIO/SPOŁ/2020 "MARATON MOCY" - SIŁA & TANIEC FIT KETTLEBELL PRZECŁAW
"I EDYCJA POWIATOWEGO MARATONU SPORTOWO - MOTYWACYJNEGO" ZUMBA & KETTLEBELL 5-CIO GODZINNY MARATON ZUMBA & KETTLEBELL - ĆWICZENIA POŁĄCZONE Z WARSZTATAMI MOTYWACYJNYMI NA KTÓRYCH UCZESTNICZY ZWIĘKSZĄ SWOJĄ WIEDZĘ Z ZAKRESU ZDROWEGO ODŻYWIANIA I MOTYWACJI DO AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ
147/RIO/SPOŁ/2020 I SPARTAŃSKI MINI BIEG GRYFA POWIATOWY LUDOWY MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY "CHROBRY" GRYFICE
I SPARTAŃSKI MINI BIEG GRYFA to pierwszy wyścig z przeszkodami dla wszystkich dzieci w wieku 4-14 lat, podczas którego zachęcamy ich do biegania, skakania, pomagania sobie w duchu rywalizacji "fair play" i do dobrej zabawy w czasie pokonywania specjalnego toru przeszkód! Bądź aktywny, bądź szczęśliwy i baw się świetnie z nami 28 czerwca 2020 w Trzebiatowie. Każdy młody Spartanin za ukończony bieg otrzyma medal, dyplom i poczęstunek. Wspaniała zabawa dla całych rodzin
149/RIO/SPOŁ/2020 MAŁY CZŁOWIEK WIELKIM SPORTOWCEM Koło Gospodyń Wiejskich w Białuniu
MAŁY CZŁOWIEK WIELKI SPORTOWIEC - SZUKAMY OLIMPIJCZYKÓW - WSPIERAJMY MAŁYCH SPORTOWCÓW
150/RIO/SPOŁ/2020 Piłkarski Turniej Pokoleń Stowarzyszenie Akademia Piłkarska - Gryf Kamień Pomorski
Piłkarski Turniej Pokoleń to sportowy piknik dla dzieci i dorosłych, w którym dorośli razem z dziećmi w jednej drużynie przystąpią do sportowej rywalizacji. To także konkursy piłkarskie z nagrodami zachęcające do aktywnego spędzania wolnego czasu.
157/RIO/SPOŁ/2020 Chomętowo chce tkać - utworzenie warsztatu tkackiego Stowarzyszenie COOLTURALNE Drawno
"Chomętowo chce tkać - utworzenie warsztatu tkackiego" Nowa pasja tkacka mieszkanek Chomętowa w gm Drawno. Warsztaty integracyjno-tkackie tkaczy z gmin Drawno (pow. Choszczeński) i Złocieniec (powiat drawski).
167/RIO/SPOŁ/2020 SKANSEN - od sierpa i cepa po radło i kierat, życie siłą rąk i koni. Stowarzyszenie Zwykłe "Skansen"
Osada Krężelin skansenem przedmiotów z czasów, gdy ludzie rękoma uprawiali ziemię i wykorzystywali siłą mięśni konia. Od sierpa i cepa po radło i kierat. By pamiętać, jak ciężko pracowali nasi rodzice i dziadkowie. Z szacunku dla ich ciężkiego życia ! Głosujmy aby powstało ciekawe miejsce tradycji i pamięci dla pracy na roli.
168/RIO/SPOŁ/2020 ARMADA Szczecin juniorzy Szczecińska Fundacja Rozwoju Sportu
Sport to szansa na harmonijny rozwój. Obecnie młodzież bardzo często żyje w świecie wirtualnym i nie troszczy się o swój rozwój fizyczny jak i relacje z rówieśnikami. Sport taki jak futbol amerykański daje młodym ludziom poczucie sukcesu. Więzi tworzące się w drużynie są podstawą do długotrwałych przyjaźni. Trenowanie tak trudnego sportu daje młodym ludziom poczucie satysfakcji i niejako prestiżu, co pozwala im z większa pewnością siebie wchodzić w wiek dorosły.
179/RIO/SPOŁ/2020 Spotkanie z Hisotrią. Warsztaty rzemiosł dawnych Grupa Odtwórstwa Historycznego Komandoria Chwarszczany
Projekt odbędzie się w dniach 27-28.06.2020 w Chwarszczanach. Będą to szeroko rozumiane warsztaty kultury dawnej dla mieszkańców gminy, partnerów i gości z województwa. Planujemy przeprowadzić pokazy i warsztaty m.in. obyczajów dawnych, kuchni i średniowiecznej, jazdy konnej i sprawnościowe treningi konne rycerskie. Warsztatom towarzyszyć będą oczywiście dodatkowe atrakcje. W ramach wydarzenia ustawiony zostanie obóz średniowieczny

 

Zadania regionalne (wybierz maksymalnie trzy)

NR INICJATYWY Nazwa inicjatywy obywatelskiej z krótkim opisem Wybór
1/RIO/SPOŁ/2020 NA DZIKIM ZACHODZIE - III PIKNIK STRZELECTWA CZARNOPROCHOWEGO Uczniowski Klub Sportowy LOTNIK Rosnowo
NA DZIKIM ZACHODZIE - - III Piknik Strzelectwa Czarnoprochowego Wakacje rozpocznij wystrzałowo! Zapraszamy na kolejną imprezę na strzelnicy w Bobolicach. Tu spotkasz kowbojów i poczujesz atmosferę strzelectwa westernowego. Obejrzysz repliki broni historycznej, nauczysz się bezpiecznie ładować i obsługiwać broń czarnoprochową - poczuj dreszczyk emocji, zapach dymu i huk strzałów. Projekt wspiera rozwój kultury strzeleckiej w naszym województwie.
2/RIO/SPOŁ/2020 Zachodniopomorski Sejmik Krajoznawczy 2020 Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Zachodniopomorski
Jakie przyjąć formy dotarcia do różnych grup odbiorców działań turystycznych i krajoznawczych? Jakie są niedoskonałości aktualnego systemu? Skąd czerpać informacje i w jaki sposób je prezentować? Z których form technicznego przekazu korzystać, przygotowując materiały? Jeśli masz pomysły na poprawę na linii turysta-krajoznawca-organizacja, to formuła nasza przeznaczona jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do uczestnictwa w konferencji w marcu 2020 r.
10/RIO/SPOŁ/2020 III Wielkanocny Bieg Zajączka Stowarzyszenie Sportowe "Fani Formy"
III Wielkanocny Bieg Zajączka - ŁOBUZIAKI BIEGAJĄ I DO TRZCIŃSKA-ZDROJU ZAPRASZAJĄ Bieg dedykowany dzieciom z domu dziecka z Trzcińska-Zdroju. Odbędzie się 12 kwietnia 2020 roku w Trzcińsku-Zdroju. Jego celem będzie zbiórka środków na wakacyjną wyprawę rowerową ŁOBUZIAKÓW w Beskid Sądecki oraz wypoczynek w pensjonacie Endorfina w Szczawniku. Podczas wydarzenia przygotujemy wielkanocne gry oraz konkursy sportowe dla uczestników i zagwarantujemy super zabawę
11/RIO/SPOŁ/2020 Wielkanocny Bieg Zajączków - Festiwal biegowy dzieci i młodzieży pn. Dzieci biegają i marzenia Łobuziaków spełniają Stowarzyszenie Sportowe "Fani Formy"
WIELKANOCNY BIEG ZAJĄCZKÓW- Festiwal biegowy dzieci i młodzieży pn. Dzieci biegają i marzenia Łobuziaków spełniają. Wyjątkowe wydarzenie łączące biegi dzieci i młodzieży, gry zespołowe, konkursy i zabawy sportowe: bieg slalomem z wielkanocnym Jajem, rzut jajem do koszyczka, szukanie na czas jajek, tor przeszkód, drużynowe mistrzostwa w biegach z jajkiem i wiele innych atrakcji. Bieg połączony ze zbiórką darów dla dzieci z domu dziecka w Trzcińsku-Zdroju.
12/RIO/SPOŁ/2020 Kulą w Raka III edycja Stowarzyszenie Koszaliński Klub Amazonka
Turniej pod nazwą „ Kulą w raka” zakłada wyjście kobiet po mastektomii z izolacji i uaktywnienie ich w środowisku rodzinnym i lokalnym. Projekt zostanie nagłośniony poprzez media społecznościowe, e-maile wśród członkiń klubu Woj. Zachod. w celu wsparcia projektu i udział ich w głosowaniu. Jednocześnie będzie to promocja miasta Koszalina oraz zachęcenie ich do udziału w turnieju i poznanie zielonego Koszalina jako jednej z piękniejszych miejscowości w Woj. Zachod.
15/RIO/SPOŁ/2020 II Białogardzki Bieg Szlakiem Gryfa KIDS BIAŁOGARDZKIE STOWARZYSZENIE AKTYWNOŚCI SPORTOWEJ
II Białogardzki Bieg Szlakiem Gryfa KIDS dla dzieci jest kontynuacją projektu mającego na celu zachęcenie do aktywnego spędzania czasu dzieci z powiatu białogardzkiego, kołobrzeskiego i koszalińskiego. Piknik będzie miejscem integracji dzieci i zainspirowania do aktywności sportowej. Podczas wydarzenia planowany jest pokaz i szkolenie z pierwszej pomocy, podnoszące poziom bezpieczeństwa i świadomości naszych najmłodszych mieszkańców .
17/RIO/SPOŁ/2020 Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej Akademia Lekkoatletyczna Międzyzdroje
Zawody lekkoatletyczne dla dzieci i młodzieży z województwa zachodniopomorskiego w Międzyzdrojach. Odbiorcami projektu będą dzieci i młodzież w kategoriach wiekowych U10 (8-9 lat), U12 (10-11 lat), U14 (12-13 lat), U16 (14-15 lat). Mały Memoriał będzie prawdziwym świętem sportowych emocji wśród najmłodszych lekkoatletów naszego województwa. Zachęcamy do oddawania głosów.
18/RIO/SPOŁ/2020 DLA KAŻDEGO COŚ FAJNEGO – WAKACJE 2020 Stowarzyszenie Zwykłe ,, RAZEM”
DLA KAŻDEGO COŚ FAJNEGO – WAKACJE 2020 to przede wszystkim integracja od najmłodszych. Łatwo dostępne, bezpłatne, atrakcyjne zajęcia właśnie dla ciebie. Nie wahaj się, nie pożałujesz. Zapraszamy do Tetynia, Załęża, Przydarłowa, Siemczyna, Czarnowa, Łozic, Kozielic i Mielna Pyrzyckiego.
22/RIO/SPOŁ/2020 Patrzę, słucham, dotykam, wącham, smakuję - poznaję tajemniczy świat roślin Fundacja Regnum vegetabile
Czy możemy obejść się bez przyrody? Zdecydowanie NIE. Poprzez zmysły dziecko poznaje otaczającą je rzeczywistość. Patrzy, słucha, dotyka, wącha i smakuje. Połączenie sensoryki z edukacją ekologiczną sprawia, że nauka staje się zabawą, a dziecko zupełnie nieświadomie nabiera nowych umiejętności, zapamiętuje więcej informacji na dłużej i uczy się szacunku do otaczającej je przyrody. Budujemy w młodym człowieku pozytywne postawy wobec roślin, zwierząt i ludzi.
25/RIO/SPOŁ/2020 Wzrost zdolności fizycznej wśród strażaków OSP receptą na poprawę bezpieczeństwa Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Fizycznej i Bezpieczeństwa Pożarowego Ronin
Choroby serca, choroby nowotworowe i nerwica to najczęstsze choroby występujące u strażaków. Nasz projekt chce walczyć z tym zjawiskiem poprzez sport i zdrowe odżywianie poprawić warunki służby wśród druhów Ochotniczych Straży Pożarnych. Projekt zakłada przeprowadzenie serii spotkań w remizach OSP i wspólne treningi strażaków połączone z wykładami o zdrowym odżywianiu. Efektem zdobytej wiedzy i treningów będzie poprawa bezpieczeństwa na terenie 3 powiatów.
27/RIO/SPOŁ/2020 SIŁA JEST KOBIETĄ! Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Koło Gospodyń Wiejskich w Różańsku
"SIŁA JEST KOBIETĄ!" to turniej Kół Gospodyń Wiejskich: panie z powiatów województwa zachodniopomorskiego zmierzą się w konkurencjach: sportowych, zręcznościowych, kulinarnych oraz muzycznych. Dla zwycięzców cenne nagrody do zgarnięcia dla swojego stowarzyszenia. Po konkursach odbędzie się dyskoteka pod gwiazdami. Projekt ma na celu integrację i aktywizację kobiet, obudzenie chęci rywalizacji oraz dobrą zabawę. Zachęcamy do głosowania, do zobaczenia!
35/RIO/SPOŁ/2020 MORSY NA SMOKACH III -zakończenie sezonu z Miedwianami Stargardzki Klub Morsów "Miedwianie"
MORSY NA SMOKACH III -zakończenie sezonu z Miedwianami podczas którego odbędą się międzyklubowe rekreacyjne wyścigi na tzw.smoczych łodziach na jeziorze Miedwie Razem z Morsami z całego województwa udział w wyścigach mogą wziąć różne kluby sportowe oraz grupy nieformalne. Na pobliskich terenach rekreacyjnych odbędą się gry i zabawy dla wszystkich chętnych.Dzień pełen wrażeń z zabawą na wodzie i na lądzie zakończony kąpielą w jeziorze i ogniskiem integracyjnym.
36/RIO/SPOŁ/2020 W MUZYCZNY REJS Z IGA'cki Band stowarzyszenie zwykłe IGA'cki Band czyli Szczecińska Akademia Szantowa
W MUZYCZNY REJS Z IGA'cki Band to cykl koncertów, jakie odbędą się w marcu w Klubie POD MASZTAMI Akademii Morskiej, w maju w Marinie Lubczyna i w lipcu w Trzebieży. Poznaj autorskie piosenki IGA'cki Band o naszym regionie, nagradzane na wielu ogólnopolskich festiwalach i przeglądach. Zapraszamy mieszkańców regionu, by wypłynęli w ten niezwykły, muzyczny rejs, pełen wzruszeń, ciekawych miejsc, niezwykłych ludzi oraz wydarzeń, utrwalonych w żeglarskich piosenkach!
40/RIO/SPOŁ/2020 Triathlon Lipiany Stowarzyszenie Epidemia Sportu
V edycja Triathlonu Lipiany - ogólnopolskie zawody triathlonowe dla każdego z historią w tle. Impreza która stała się już niejako wizytówką regionu. Co roku przyciągająca setki zawodników, także tych najlepszych w kraju, jak też bardzo wielu kibiców. Triathlon Lipiany to wskrzeszenie i kontynuacja, po 32 latach, drugiej najstarszej imprezy triathlonowej w Polsce, której początki sięgają 16 września 1984 roku.
41/RIO/SPOŁ/2020 Air Acrobatics and Fitness Show Uczniowski Klub Sportowy "Szóstka"
"Air Acrobatics and Fitness Show" - turniej akrobatyki dla dzieci i młodzieży promujący aktywny i zdrowy styl życia. W ramach projektu zamierzamy kupić ścieżkę akrobatyczną i wprowadzić na treningi zawodników bezpieczny, zaawansowany technologicznie sprzęt, który pozwoli uatrakcyjnić zajęcia. Zawody będą przestrzenią przyjazną wszystkim uczestnikom, w poszanowaniu dla każdego uczestnika i oprócz rywalizacji fair play mają być świetną zabawą.
45/RIO/SPOŁ/2020 ZAKON TEMPLARIUSZY- HISTORIA I ICH DZIEDZICTWO NA ZIEMIACH WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIEGO Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne TEMPELBURG
Doktor historii,badacz Templariuszy i średniowiecza p.Przemysław Kołosowski oraz p.Dariusz de Lorm- podróżnik,specjalizujący się w archeologii podwodnej,rekonstruktor średniowiecza -mający korzenie rodzinne ściśle związane z zakonem Templariuszy, przeprowadzą cykl wykładów na temat zakonu Templariuszy oraz ich wkładu w rozwój regionu w XIII oraz w XIV wieku.Razem z młodzieżą w strojach historycznych wezmą udział w pokazach rekonstrukcji historycznych
47/RIO/SPOŁ/2020 Ogrody sensoryczne w Sierakowie Sławieńskim Stowarzyszenie Hobbiton
Woda, dźwięki i wiatr- oto motywy przewodnie w ogrodach sensorycznych, które chcemy zbudować w Sierakowie Sławieńskim. Wędrując ścieżkami będzie można odpocząć słuchając szumu drzew, świergotu ptaków i chrzęstu żwiru pod nogami.Oprócz naturalnych odgłosów , uwzględnimy specjalne ogrodowe instrumenty do uruchamiania przez użytkowników. Będą pełniły rolę rekreacyjną i edukacyjną. Zostaną przystosowane również dla osób niepełnosprawnych i na wózkach.
48/RIO/SPOŁ/2020 II Festiwal Robin Hooda Stowarzyszenie Koszalińska Kompania Rycerska
Obudź w sobie na nowo pasję i cofnij się do czasów średniowiecza ze Stowarzyszeniem Koszalińska Kompania Rycerska. Podczas Festiwalu Robin Hooda czeka na Ciebie mnóstwo atrakcji - zmagania turniejowe, łucznictwo, walki na miecze, zabawy średniowieczne i wiele więcej. Wszystko za cenę uśmiechu i w imię dobrej zabawy! Wszyscy mile widziani! Zapraszamy!
54/RIO/SPOŁ/2020 Korzenie tożsamości zachodniopomorskiej – dorobek pierwszych powojennych mieszkańców - 2. edycja Stowarzyszenie "Edukacja, Nauka, Kultura" - stosowany skrót SENK
Rok 2020 to 75-ty rok Pomorza Zachodniego w granicach RP. Obecne lata to ostatni moment, w którym można zarejestrować wspomnienia pierwszych osadników z lat 40-tych i 50-tych. 7 osób opowie o pierwszych latach powojennych. Wspomnienia będą prezentowane w formie filmowej i spisanych życiorysów w Internecie oraz podczas pięciu spotkań z lokalnymi społecznościami.
60/RIO/SPOŁ/2020 Planszówki nad morzem 2020 Stowarzyszenie Koszalińska Kompania Rycerska
Jedyny w Województwie Zachodniopomorskim festiwal gier planszowych. Setki gier, wydawcy z całej Polski, autorzy, znani recenzenci, nowości na rynku wydawniczym. Dwa dni dobrej zabawy z grami planszowymi.
61/RIO/SPOŁ/2020 Turniej Przyjaźni Klub Piłkarski Drawsko Pomorskie
Turniej Przyjaźni to wspaniała inicjatywa piłkarska integrująca mieszkańców z 3 powiatów i 6 gmin w której udział weźmie 100 osób. To będą niesamowite sportowe emocje, ale również integracja mieszkańców województwa, wymiana dobrych praktyk i budowanie tożsamości naszego regionu. Do zobaczenia na boiskach piłkarskich.
63/RIO/SPOŁ/2020 III Puchar Polski dla Dzieci i Młodzieży w Brazylijskim Jiu Jitsu Uczniowski Klub Sportowy Valiant Gold Team
Puchar Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu – najlepsze wydarzenie sportowe w Stargardzie. Uczestnikami zawodów będą nie tylko dzieci od 4 lat ale i młodzież w wieku do 17 lat. Głównym celem imprezy jest nie tylko wyłonienie najlepszych zawodników w Polsce, ale przede wszystkim przeciwdziałanie agresji i przeniesienie jej na rywalizacje sportową, promowanie aktywnego wypoczynku i zdrowego stylu życia. Lubisz sport, interesują Cię sztuki walk – oddaj na nas Swój GŁOS!!!
68/RIO/SPOŁ/2020 Żegnaj zimo - morsowe pożegnania Koszaliński Klub Morsów Posejdon
Głosuj na nasz projekt! Żegnaj zimo - morsowe pożegnania to ostatnie morsowanie w zimnej wodzie. Jego misją jest promowanie zdrowego stylu życia. Zadaniem jest zachęcenie społeczności lokalnej do aktywnego budowania więzi społecznych i solidarności wśród braci i sióstr Morsów.
69/RIO/SPOŁ/2020 Muzyka łączy pokolenia! Ochotnicza Straż pożarna w Bielicach
Muzyka łączy pokolenia- to cykl koncertów muzycznych które wpłyną na wzbogacenie oferty spędzenia wolnego czasu i poprawę jakości życia na obszarach wiejskich.
75/RIO/SPOŁ/2020 8.Regionalny Kongres Kobiet w Koszalinie Fundacja Edukacja-Równość-Aktywność-Dialog- Era Dialogu
Twój głos jest ważny! Głosuj na 8.Regionalny Kongres Kobiet w Koszalinie. To będzie niesamowite wydarzenie, promujące aktywne kobiety i działania na rzecz kobiet z powiatu sławieńskiego, koszalińskiego i m.Koszalin . Bądź z nami 3 kwietnia 2020 roku w Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Na 100% będzie bardzo ciekawie i inspirująco dla wszystkich.
76/RIO/SPOŁ/2020 Debaty oksfordzkie - edukacja obywatelska Fundacja Edukacja-Równość-Aktywność-Dialog- Era Dialog
Głosuj na nas ! Debaty oksfordzkie to przyjazna forma prowadzenia edukacji obywatelskiej młodzieży i dorosłych. Formuła debat oksfordzkich umożliwia konstruowanie trafnych i zwięzłych wypowiedzi,a także umożliwia rzetelne przygotowanie i prezentowanie merytorycznych argumentów. Dzięki temu połączeniu debaty oksfordzkie cieszą się coraz większym uznaniem i popularnością – stanowią bowiem przeciwwagę dla wypowiedzi pełnych manipulacji i populizmu.
77/RIO/SPOŁ/2020 Wybiegajmy Serduszkowe Puchary i zatańczmy przeciwko przemocy -14 luty 2020 Stowarzyszenie Klaster Nowoczesna Gospodarka Ziemi Pyrzyckiej
Wybiegajmy Serduszkowe Puchary i zatańczmy przeciwko przemocy -14 luty 2020 - łączym formy ruchu w celu wspólnych działań przeciw przemocy. 14 luty to Świeto Zakochanych, ale tez Międzynarodowy dzień tańca przeciw przemocy bądzie z nami. Oddaj swój głos na naszą incjatywę i bądź z nami 14 lutego, dla każdego miła niespodzianka.
79/RIO/SPOŁ/2020 KOLOROWE JARMARKI HISTORIĄ PISANE Stowarzyszenie Na rzecz rozwoju Gminy Widuchowa
Kolorowe Jarmarki łączą nasze gminy ; Widuchowa, Gryfino, Marianowo, Dolice, Pyrzyce, Przelewice, Warnice . Kolorowe Jarmarki to jarmarki z lat naszych dziecinnych ; śpiew, taniec, klauny, błazny, ognisko, debata, zabawa , dmuchane zamki, baloniki na ducikach, Kolorowe Jarmarki tu nie ma nudy - tu każdy znajdzie coś dla siebie - atrakcje, niespodzianki i zabawa do białego rana .
83/RIO/SPOŁ/2020 49. Błękitna Wstęga Jeziora Miedwie - regaty żeglarskie Towarzystwo Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie
ŻEGLUJ JAK KAPITAN, BAW SIĘ JAK PIRAT! 49. Błękitna Wstęga Jeziora Miedwie to największe regaty żeglarskie w regionie. Wodne szaleństwo dla młodych żeglarzy to coś więcej niż zabawa, rywalizacja i związane z nią emocje - to świetna promocja żeglarstwa, aktywności fizycznej a przede wszystkim zmagań na wodzie najmłodszych żeglarzy. Każdego roku kilkudziesięciu zawodników wraca ze wspaniałymi wspomnieniami niezwykłej przygody i zdrowej rywalizacji.
87/RIO/SPOŁ/2020 Musica sacra - koncert muzyki sakralnej Stowarzyszenie Chór Kameralny Concertino
"Musica sacra - koncert muzyki sakralnej" to spotkanie z utworami muzycznymi różnych autorów i epok w wykonaniu Chóru Kameralnego Concertino ze Szczecina. To wzruszające doznania artystyczne związane z wysłuchaniem pieśni sakralnych w pięknych wnętrzach zabytkowych kościołów gdzie architektura połączy się z muzyką za sprawą sakralnych pieśni chóralnych, to oprawa Mszy św. w kościołach. Warto zobaczyć zabytkowe budownictwo i usłyszeć pieśni z serca płynące.
88/RIO/SPOŁ/2020 Żywe Lekcje Historii - od fascynacji do edukacji FUNDACJA ROZWOJU REGIONALNEGO BIELIK
Poznaj Słowian! Gdzie mieszkali, co jedli, jak się ubierali, w co byli uzbrojeni? Jak wyglądało ich codzienne życie? Przeprowadzimy 12 wyjątkowych "Żywych Lekcji Historii", których uczestnikami będzie ok. 500 uczniów szkół z terenu 3 powiatów: M.Szczecin, polickiego, stargardzkiego. Lekcje zrealizuje zespół rekonstruktorów oraz badaczy historii Polski i Pomorza Zachodniego. To już trzecia edycja, w której wezmą udział kolejne klasy i szkoły z naszego regionu!
93/RIO/SPOŁ/2020 Ogólnopolski turniej FIFA 20 Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury „Inspiracja”
Kierując się doświadczeniem zdobytym między innymi przy organizacji Złocieniec Game Festival by Actina oraz innych międzynarodowych wydarzeń gamingowych postanowiliśmy wyjść naprzeciw ogromnemu gronu fanów gry FIFA. Naszym celem jest popularyzowanie esportu oraz zdrowej rywalizacji. Poza tym chcemy przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu graczy oraz przede wszystkim zagospodarować czas dzieci i młodzieży. Liczymy na Państwa wsparcie.
102/RIO/SPOŁ/2020 XII Szczecinecka Gra Miejska Chorągiew Zachodniopomorska ZHP Hufiec Szczecinek ZHP
Od 12 lat Szczecinek, w lipcowy weekend, na powrót staję się Neustettin. Po ulicach chodzą panowie w cylindrach i eleganckie panie w piórach. I bynajmniej nie jest to filmowa scenografia. Miasto staje się planszą do gry. Co roku uczestnicy zmagają się z intrygą kryminalną i poznają ciekawe fakty związane z historii regionu. Pomóż nam uczynić największą i najstarszą grę miejską na Pomorzu jeszcze ciekawszym wydarzeniem i wzbogacić ją o nowe scenografię i atrakcję.
105/RIO/SPOŁ/2020 PRZYSTANEK PAN SAMOCHODZIK-stworzenie polany rekreacyjnej przy parku STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU WSI GĄDNO
Stworzenie placu zielonego będzie służyć dla mieszkańców, turystów. Idealne miejsce dla turystów na przystanek podczas zwiedzania, odpoczynek, rozbicie namiotu miejscowości a także poznania historii z jaką związana jest miejscowość . Jednocześnie swoim wyglądem i formą wkomponuje się do warunków otoczenia. Taki plac będzie jedynym tego typu elementem w najbliższej okolicy. Stworzony plac będzie bezpieczny, atrakcyjny, ogólnodostępny dla wszystkich.
116/RIO/SPOŁ/2020 #GaviaGra10lat Stowarzyszenie Choszczeńska 10
Akademia Piłkarska Gavia Choszczno kończy w tym roku 10 lat. Z tej okazji organizujemy turniej, na który zaprosimy młodych zawodników z zaprzyjaźnionych akademii piłkarskich. Na tym turnieju nie tylko damy możliwość sprawdzenia swoich umiejętności młodym piłkarzom ale też przedstawimy dorobek akademii Gavia na przestrzeni tych 10 lat.
117/RIO/SPOŁ/2020 PRZEDSZKOLAKI W KRAINIE BAJEK KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W BIAŁUNIU
NIE JEST TAJEMNICĄ, ŻE :WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD PRZEDSZKOLA". TO CZEGO NASZE DZIECI NAUCZĄ SIĘ W PRZEDSZKOLU BĘDZIE KSZTAŁTOWAĆ JE PRZEZ CAŁE ŻYCIE, A PÓŹNIEJ, JUŻ W DOROSŁYM ŻYCIU PRZEKAŻĄ WSZELKIE POZYTYWNE DOŚWIADCZENIA POKOLENIOM. BAJKI POBUDZAJĄ WYOBRAŹNIĘ DZIECI, UCZĄ JĘZYKA ORAZ CO JEST DOBRE, A CO ZŁE, SĄ DOBRĄ UCIECZKĄ OD NUDY, PROFILAKTYKĄ DZIAŁAŃ ASPOŁECZNYCH..., TO KSIĄŻKA JEST NAJWIĘKSZĄ INWESTYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ NASZYCH DZIECI.
122/RIO/SPOŁ/2020 Drużynowe Mistrzostwa Choszczna w Pływaniu Uczniowski Klub Sportowy "Foka" Choszczno
Drużynowe Mistrzostwa Choszczna w Pływaniu to cykliczne zawody pływackie rozgrywane w Choszcznie, na które zapraszane są dzieci z całego województwa (Gryfino,Myślibórz,Kołobrzeg, Szczecin, Stargard). Biorą w nich udział dzieci w wieku 7-14 lat. Drużynowa forma rywalizacji pomaga porównać potencjał sportowy klubów pływackich działających na terenie naszego województwa.
125/RIO/SPOŁ/2020 4. BAŁTYCKI NAJAZD GWIAZD INSTYTUT KREATYWNEJ EDUKACJI I ZABAWY
Dzieci występują na profesjonalnej scenie a pozostali są widownią. Jest to ciągłe angażowanie w zabawę oraz integracja nowo poznanych ze sobą dzieci, nauczycieli, rodziców. Nauczycielki także przygotowują specjalny występ- niespodziankę. Zadaniem uczestników jest wcielanie się w postaci znane i lubiane z muzyki filmowej. Uczestnicy śpiewają z playbacku naśladując gesty, ruchy sceniczne gwiazd, dodają do wstępów własne pomysły na prezentację utworu.
126/RIO/SPOŁ/2020 Lato z Szachami Klub Szachowy Hetman Koszalin
"Lato z Szachami" to projekt, który ma na celu utożsamianie się osób z grą i nauką szachów oraz jej pozytywnymi aspektami. Integracje szachową na płaszczyźnie klubów i rodzin, w których gra się w szachy. Chcemy zorganizować piknik szachowy, podczas którego dzieci będą grać w szachy , jak i będą mogły aktywnie poruszać się grając w piłkę nożną. Szachowe spotkanie przy wspólnym grillowaniu i prelekcjach szachowych pokaże, że jest to wydarzenie międzypokoleniowe.
128/RIO/SPOŁ/2020 Trzcińskie Spotkania z Historią 2020 Fundacja Droga Lotha
Trzcińskie Spotkania z Historią 2020 to kontynuacja średniowiecznych pokazów rekonstrukcji historycznej dla mieszkańców Trzcińska-Zdroju, powiatu gryfińskiego oraz wszystkich gości przybyłych z województwa zachodniopomorskiego i całego kraju. Miasto położone nad uroczym jeziorem otoczone jest pełnym wieńcem pięknie odremontowanych murów obronnych z dwoma funkcjonującymi bramami miejskimi i kilkoma zachowanymi basztami. Okazja do podróży w czasie.
132/RIO/SPOŁ/2020 Turniej walk rycerskich w Trzcińsku-Zdroju 2020 Fundacja Droga Lotha
Średniowieczny Turniej Rycerski 1 vs 1 pod murami starego miasta Trzcińsko-Zdrój to: * Doświadczony sędzia, * Cenne nagrody, * Wspólne budowanie szranek, * Kibicowanie walkom profesjonalnych reprezentatów Polskiej Kadry Narodowej Walk Rycerskich, * Niezapomniane wrażenia - cenna nauka na całe życie, * Dla młodszych i starszych, * Miejscowych i przyjezdnych.
136/RIO/SPOŁ/2020 Teatry ognia w Niemicy stowarzyszenie Wolna Kultura
Teatry ognia w Niemicy to inicjatywa realizowana z potrzeby serca. Pokazy ogniowe, muzyka przeniosą was w fantastyczny świat przedstawień pełnych znakomitej muzyki i emocji namalowanych ogniem i na pewno wzmocnią miejscowych w przekonaniu, że warto uczestniczyć w życiu kultury alternatywnej. Podczas tej plenerowej imprezy przeżyjesz prawdziwy kulturowy szok, doznasz ferii barw, weźmiesz udział w pokazach zainteresowań młodego pokolenia.
137/RIO/SPOŁ/2020 Międzynarodowy Turniej Łuczniczy "Śladami Rybaka" Uczniowski Klub Sportowy
Międzynarodowy Turniej Łuczniczy "Śladami Rybaka" powstał z chęci kontynuowania bogatej tradycji łucznictwa w naszym regionie. Inspiracją są zawodnicy, w tym olimpijczycy Klubu Sportowego Rybak. Łącząc pasję sportową z nutą historii już po raz drugi organizujemy turniej, będący świętem łucznictwa. Chodź z nami "Śladami Rybaka"!
148/RIO/SPOŁ/2020 I SPARTAŃSKI BIEG GRYFA POWIATOWY LUDOWY MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY "CHROBRY" GRYFICE
I SPARTAŃSKI BIEG GRYFA to pierwszy na Pomorzu Zachodnim bieg z przeszkodami na torze OSF, który oparty będzie o tradycje, historie, wartości i kodeks Spartański. Bieg odbędzie się 28 czerwca w Trzebiatowie w pierwszy tydzień lata i połączony będzie z imprezą plenerową. Wyścigi odbędą się na specjalnie przygotowanym torze przeszkód z pomiarem czasu. Po zakończonym biegu odbędzie się wspólna biesiada i losowanie nagród. Gwarantujemy moc atrakcji i super zabawę!
151/RIO/SPOŁ/2020 Aktywne maluchy na wiosnę Stowarzyszenie Akademia Piłkarska - Gryf Kamień Pomorski
Organizacja trzech turniejów piłkarskich dla młodych mieszkańców województwa zachodniopomorskiego urodzonych w latach 2010-2015. Danie im szansy na rozwój swoich umiejętności nie tylko piłkarskich w myśl zasady każdy zespół wygrywa.
152/RIO/SPOŁ/2020 Turystyka rowerowa – szkolenia i praktyczny poradnik (edycja druga) Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus
Wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus podzielą się wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc przygotować się do wycieczek rowerowych. Szkolenia kierowane do osób, które pragną spędzać czas na wycieczkach, wyprawach i rajdach rowerowych (odbędą się w Szczecinie, Stargardzie, Policach, Mierzynie oraz Ińsku). Opracowanie drugiej edycji poradnika rowerowego dla miłośników turystyki rowerowej, który będzie dystrybuowany podczas tych szkoleń.
162/RIO/SPOŁ/2020 Festiwal Przysmaków Polskich Stowarzyszenie Przyjaciele Rokosowa Koszalin
Nasza podróż po smakach regionów w ramach wydarzenia Festiwal Przysmaków Polskich jest pierwszą edycją. Zależy nam na poszukiwaniach smaków lokalnych i regionalnych wyrobów, osadzonych głęboko w polskiej tradycji i od lat wytwarzanych tymi samymi metodami i według tych samych receptur. Zamierzamy poszukiwać i utrwalać narodowe specjały, zanim odejdą w zapomnienie, wyparte przez „szybką” przemysłową żywność.
172/RIO/SPOŁ/2020 XV Zlot Pojazdów Militarnych Stowarzyszenie Lipiański Klub Motorowy Partyzanci
Zlot to inicjatywa społeczno-kulturalna. Odbędą się koncerty, pokazy pojazdów militarnych, inscenizacje wojenne, konkursy, wybory Miss Zlotu, „kino pod chmurką”.Udział w zlocie wezmą mieszkańcy regionu oraz pasjonaci i kolekcjonerzy militariów. Widowiskową częścią zlotu jest parada historycznych pojazdów militarnych. Lipiański zlot jest znany w kraju jak i zagranicą. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
173/RIO/SPOŁ/2020 Reska Troć 2020 – Memoriał Karola Zacharczyka Towarzystwo Miłośników Rzeki Regi
Jeśli jeszcze nie znasz Reskiej Troci, dołącz do nas już w lutym! To największe w Polsce wędkarskie zawody trociowe odbywające się na rzece Redze. To spotkanie nie tylko dla wprawionych wędkarzy, ale dla wszystkich miłośników wypoczynku nad rzeką. W roku 2020 zawody poświęcimy pamięci zmarłego w 2018 roku dziennikarza wędkarskiego Karola Zacharczyka. Bądź z nami! Zapraszamy i zapewniamy niezapomniane przeżycia. A najpierw prosimy o Twój głos!
175/RIO/SPOŁ/2020 Plebiscyt Równa Firma 2020 Fundacja Biznes Innowacje Networking
Głównymi celami plebiscytu jest nagrodzenie przedsiębiorstw społecznie odpowiedzialnych z województwa zachodniopomorskiego za działania godne naśladowania w obszarze dbałości o pracowników, środowisko, otoczenie lokalne, stworzenie możliwości nawiązania kontaktu przedstawicieli biznesu ze środowiskiem akademickim i OPP oraz zwiększenie świadomości roli społecznej odpowiedzialności biznesu w otoczeniu.

 


WAŻNE !!!

Proszę zaznaczyć


Aby głos był uznany, po kliknięciu przycisku „Oddaj głos” i potwierdzeniu oddania głosu w okienku weryfikacji, należy wejść w link podany w wiadomości wysłanej na podany w formularzu adres e-mail.